Kto z nas nie marzył o własnej nieruchomości w Hiszpanii?

Każdy z łatwością może wyobrazić sobie zalety posiadania i zakup nieruchomości w Hiszpanii. Spokój, cisza, komfort i przede wszystkim – pełna swoboda. Weźmy na przykład pod uwagę Andaluzję położoną nieopodal Afryki i pogodę tam panującą – bezchmurne niebo i słońce, które świeci ponad 300 dni w roku! Do tego dodajmy plaże, dostęp do morza, ciekawe zabytki i pyszne jedzenie – czego chcieć więcej? Posiadając nieruchomość w Hiszpanii możemy w każdej chwili zdecydować się na spontaniczne wakacje w sezonie bez obawy o zakwaterowanie albo umilić sobie deszczowy, zimny listopad i spędzić weekend we własnej nieruchomości w Hiszpanii.

zakup nieruchomości w hiszpanii

Rynek nieruchomości w Hiszpanii oferuje zarówno wystawne wille na przedmieściach lub w turystycznych miejscowościach jak i mieszkania i apartamenty w większych miastach. Zakup mieszkania, domu lub działki w Hiszpanii może służyć nie tylko zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych, ale być świetną inwestycją. Dlatego też nasi klienci często łączą przyjemne z pożytecznym.

CO STOI NA PRZESZKODZIE W SPEŁNIENIU MARZENIA ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII?

Niestety, dla wielu potencjalnych nabywców zakup nieruchomości w Hiszpanii często wiąże się ze stresem i niepotrzebnymi wątpliwościami. Opłaty związane z posiadaniem nieruchomości, czynsz oraz pytania – jakiej wysokości są podatki powiązane z kupnem, własnością i późniejszą sprzedażą nieruchomości w poszczególnych regionach autonomicznych Hiszpanii? Jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać decydując się na kupno nieruchomości w Hiszpanii. Należy mieć na uwadze, że osoba, która kupuje tam mieszkanie, czy lokal powinna uzyskać przed kupnem tzw. numer NIE (Número de identidad de extranjero) czyli numer identyfikacji obcokrajowca. Dzięki Número de identidad de extranjero obywatele Unii Europejskiej nie muszą posiadać hiszpańskiego obywatelstwa ani nie muszą być rezydentami hiszpańskimi, aby kupić nieruchomości w Hiszpanii.

Nieruchomości Hiszpania

Jest wiele kluczowych elementów, które składają się na udaną transakcję kupna – sprzedaży nieruchomości, m.in. sprawdzenie czy nieruchomość, którą chcemy kupić posiada Cedula de habitabilidad (zaświadczeni, że budynek został ukończony i oddany do użytku), czy dla lokalu został nadany tzw. numer CUPS (potrzebny do zakontraktowania mediów), czy cena kupna nieruchomości nie jest niższa niż wycena właściwego urzędu skarbowego, co może skutkować zapłaceniem wysokiego podatku, itp.

Następnym istotnym elementem jest Cedula de habitabilidad czyli zaświadczenie o tym, że budynek został ukończony i oddany do użytku. Jest on niezbędny między innymi do tego, aby podłączyć w wodę, prąd i gaz. Jeśli nieruchomość w Hiszpanii nie posiada Ceduli to podłączenie mediów wiąże się z ogromnymi kosztami. Jeśli tego aktu nie dostarczy deweloper, sprzedawca nieruchomości lub agencja, późniejsze otrzymanie dokumentu może okazać się nie tylko kosztowne, ale również bardzo skomplikowane.

zakup nieruchomości w hiszpanii

Jeśli chodzi o podatki od nieruchomości w Hiszpanii – nabywca powinien rozliczyć się w ciągu 30 dni od zakupu. W zależności od typu nieruchomości i regionu Hiszpanii, podatek ten waha się pomiędzy 8 a 10%. Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, jeśli kupimy nieruchomość w Hiszpanii poniżej jej wartości. Każdy regionalny urząd skarbowy ma swój taryfikator i może okazać się, że nieruchomość była wyceniona na wyższą wartość, niż cena zakupu. Możemy być wtedy zmuszeni do zapłacenia ogromnego podatku.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Kupno nieruchomości w Hiszpanii wcale nie jest tak trudne, jak się wydaje. Zakup nieruchomości w Hiszpanii wydaje się być celem nie do osiągnięcia? Nic z tych rzeczy! Z naszą pomocą zakup nieruchomości w Hiszpanii będzie tylko formalnością. Bardzo istotnym elementem jest obsługa prawna nieruchomości w Hiszpanii. Oferujemy pomoc zarówno, jeśli chodzi o umowy kupna – sprzedaży jak i analizę stanu prawnego nieruchomości. Pomagamy w kontaktach z bankami w Hiszpanii oraz prowadzimy negocjacje przy transakcji kupna – sprzedaży nieruchomości. Obsługa prawna nieruchomości w Hiszpanii zakłada również uzyskanie Número de identidad de extranjero nie tylko dla cudzoziemców, ale również dla zagranicznych spółek.

Czytaj więcej